مهدیه آمل

مهدیه شهرستان آمل درسال 1354 تاسیس وشروع به کار کرده است

بانک رسانه مهدیه آمل

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

حسینیه

معرفی کتاب مهدوی

پیوندهای تصویری

bayanbox.ir bayanbox.ir bayanbox.ir

پيوندها

شهدای شاخص

سایت علما و مراجع

۰

سیدحسن نصرالله: ایران قوی‌ترازآن است که بااین حوادث به آن خدشه‌ای واردشود

 بخش خبری مهدیه آمل

سیدحسن نصرالله: ایران قوی‌ترازآن است که بااین حوادث به آن خدشه‌ای واردشود

سید حسن نصرالله: روزهای سرنوشت‌سازی در پیش داریم/ ایران قوی‌تر از آن است که با این حوادث به آن خدشه‌ای وارد شود

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران بسیار قوی‌تر از آن است که با این حوادث خدشه و صدمه‌ای به آن وارد شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سخنرانی سید حسن نصرالله به مناسبت گرامیداشت علامه سید «محمد علی امین» عالم فقید شیعیان لبنان آغاز شد.

 

محورهای مهم سخنرانی سید حسن نصرالله :

 

از حضور باشکوه شما در این مراسم تشکر می‌کنم، در ابتدا به خانواده شریف علامه محمد علی الامین و اعضای خانواده محترم وی و همه لبنانی‌ها سلام عرض می‌کنم.

سخنان خود را در دو بخش تقدیم می‌کنم، در بخش اول در خصوص این علامه بزرگوار و در بخش دوم درباره آخرین تحولات لبنان و منطقه سخن می‌گویم.

خداوند منت نهاد و افتخار دیدار با این عالم بزرگ را نصیبم کرد، در آن ساعات اندکی که در خدمت ایشان بودم، مطالب زیادی فرا گرفتم.

از طریق علمای خود، با تاریخ واقعی کشور و امت خود آشنا می‌شویم.

لبنانی‌ها کرامت و عزت خود را به دست خود و نه از طریق شورای امنیت و سازمان ملل و دیگران بازپس گرفتند.

ارزش‌ها و قانون بین المللی بر جهان حکومت نمی‌کند، بلکه بدتر از قانون جنگل بر آن حاکم است.

باید به نعمت مقاومت با قدرت چنگ بزنیم و تحت تاثیر هیاهوها قرار نگیریم.

فلسطینیان امروز از مذاکرات و اوسلو(معاهده سازش) ناامید شده‌اند و شاهد گسترش مقاومت در کرانه باختری و نوار غزه و تمام مناطق هستیم.

هیچ گزینه‌ای در برابر فلسطینیان جز مقاومت وجود ندارد.

اولا درباره مرزهای دریایی و میادین نفت و گاز باید بگویم، پس از ماهها تلاش و مبارزه میدانی و سیاسی و میدانی، امروز از طریق رسانه‌ها شاهد هستیم که روسای سه گانه متن مکتوب درباره مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی را از طرف میانجی دریافت کرده‌اند.

دولت لبنان در مسئله ترسیم مرزهای دریایی جنوبی تصمیم گیرنده است و تصمیمی را که مناسب می‌داند، اتخاذ می‌کند، ملت لبنان در صورت به ثمرنشستن پرونده ترسیم مرزهای دریایی، بیشترین سود را می‌برد.

ما در برابر روزهای سرنوشت ساز در خصوص این مسئله قرار داریم و موضع مسئولان کشور و اینکه امور به کدام سمت و سو خواهد رفت، به زودی مشخص خواهد شد.

اگر این پرونده به نتیجه مثبتی منجر شود، چنین نتیجه خوبی افق‌ها و چشم اندازهای دلگرم کننده‌ و امیدبخشی را برای ملت لبنان خواهد گشود.

رسیدن به نتیجه مثبت در پرونده مرزهای دریایی، نتیجه همبستگی و همکاری ملی خواهد بود.

برگزاری نشست اخیر پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور مسئله مهمی بود و نتایج رای‌گیری آنچه را ما می‌گفتیم، مورد تاکید قرار دارد مبنی بر اینکه هیچ گروه سیاسی یا ائتلاف سیاسی اکثریت پارلمانی را در اختیار ندارد.

کشور چگونه ممکن است در سایه بحران عمیق و تحولات جهان با رئیس جمهوری که می‌خواهد بخش بزرگی از ملت لبنان را به چالش بکشاند، اداره شود؟

گروه‌های سیاسی باید تماس‌های خود را در مرحله آتی فعال کنند به  امید اینکه به نامی که از موافقیت اکثریت واقعی در پارلمان برخوردار باشد، دست یابند.

بار دیگر به خانواده‌های قربانیان قایق‌های مرگ تسلیت می‌گوییم و حقایقی را که در جنایات رخ می‌دهد، باید  افشا کرد.

آنچه در روسیه و اوکراین جریان دارد، می‌تواند چهره جهان را تغییر دهد، تحولات بزرگ و عظیمی در جریان است و بر تمام جهان تاثیر خواهد گذاشت.

تنها آنچه به حکومت داعش موسوم بود، سرنگون شد، اما این گروه و پروژه آن همچنان پابرجاست و به عنوان یک  ابزار از آن همچنان استفاده می‌شود.

حجم نفوذ و رخنه آمریکا به داعش بسیار گسترده است و بخش زیادی از تروریست‌های این گروه به افغانستان منتقل شدند .

داعش همچنان فعال  است و تلاش‌هایی برای احیای داعش در عراق و سوریه صورت می‌گیرد، شاهد فعالیت‌های گسترده داعش در افغانستان  است، آنکس که داعش را تشکیل داده و از آن حمایت می‌کند، به گواه مقامات آمریکایی، آمریکاست.

در خصوص ایران باید بگویم که ایران اساس و پایه محور مقاومت است و از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب در معرض هجمه و توطئه و فتنه قرار داشته است.در معرض جنگ تحمیلی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس صدها میلیارد دلار از این تجاوز نظامی علیه ایران حمایت کردند.

ایران عزیز و مقتدر و قدرتمند است و دولت‌های پیاپی در آمریکا به خوبی می‌دانند که قادر نیستند جنگی را علیه ایران به راه اندازند، چون ایران مقتدر و قدرتمند  است و به همین خاطر بر داخل آن حساب باز کرده‌اند.

هدف از تحریم‌ها علیه ایران، تحریک مردم علیه نظام اسلامی است، همان کاری را که در لبنان انجام دادند و از طریق تحریم‌ها به دنبال تحریک مردم علیه مقاومت بودند.

فوت یک خانم ایرانی در شرایطی که ابعاد آن هنوز روشن نیست، جنجال‌برانگیز شد. غربی‌ها شروع کردند به موضع گرفتن. بیش از 50 نفر در جای دیگر (اشاره به جان باختن ده‌ها شهروند بیگناه در حمله تروریستی در افغانستان) جان خود را از دست دادند،اما هیچ‌کس هیچ موضعی نگرفت.

ده‌ها بلکه صدها تلویزیون و لشگری از حساب‌های سایبری شروع به تحریک مردم کردند چون ایران که قلب محور مقاومت است، هدف اصلی است.

رسانه‌ها روزهای نخست تصاویری از ایران را منتشر کردند و گفتند ببینید مردم ایران را اما چند روز بعد که میلیون‌ها ایرانی در حمایت از جمهوری اسلامی ایران به خیابان آمدند همه ساکت شدند.

به دوستان ایران در همه جا می‌گویم که اصلا نگران نباشید ایران قوی‌تر از آن است که بتوانند به آن صدمه‌ای بزنند. خطرناک‌تر از این مسائل هم پیش آمده است.

این احمق‌ها باید حضور گسترده و همیشه در صحنه ملت ایران را در مراسم و مناسبت‌های مختلف به ویژه در تشییع تاریخی شهید حاج قاسم سلیمانی مشاهده کنند تا اراده ملت ایران را ببینند.

این جمهوری اسلامی مبارکی است که در اصول قانون اساسی آن آمده که حاکم اصلی کشور، دولت حجت بن الحسن العسکری(عج) است، ایران، قوی‌تر و شجاع‌تر از هر زمانی است و نگران نباشید و تحت تاثیر شایعات و اخبار مغرضانه قرار نگیرید، طبیعی است که مردم ایران از این اغتشاشات ناراحت باشند، اما نگران نباشید.

جمهوری اسلامی با حوادثی به مراتب سخت تر از این حوادث روبرو بوده، اما همواره بر خداوند به لطف وجود رهبری فوق العاده و بی نظیر و  تاریخی امام خامنه‌ای و ملتی وفادار توکل و  تکیه می‌کند به طوری که دشمنان هرگز نمی‌توانند خدشه‌ای به ایران وارد کنند.

رسانه‌های غربی و عربی حاشیه خلیج فارس به تحریم ملت‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران دست می‌زنند، قدرت‌های استکباری برای تحریک ملت عزیز عراق علیه ایران و ملت آن با هدف متلاشی کردن امت اسلام تلاش می‌کنند.

خدا را گواه می‌گیرم که جمهوری اسلامی ایران هیچ طمع و چشمداشتی به ملت‌های منطقه ندارد و هرگز چیزی از آنها نمی‌خواهد.

ملت عراق چگونه ممکن است حضور شهید حاج قاسم سلیمانی و قرار گرفتن ایران در کنار عراق در مقابله با داعش را فراموش کند.

چگونه ممکن است مردم به دیده دوستی و محبت به عربستان سعودی نگاه کنند که پنج هزار انتحاری را به عراق فرستاد و چگونه ممکن است این مردم به دیده دشمنی به جمهوری اسلامی ایران نگاه کنند که هر کاری را برای رهایی عراق(از چنگال تروریسم تکفیری) انجام داد؟.

اگر ایران نبود، امروز فلسطین در کجا قرار داشت و قدس در چه وضعی بود، لبنان در چه وضعیتی قرار داشت و اسرائیل چه وضعی داشت؟

امروز مهمترین عنصر قدرت محور مقاومت، جمهوری اسلامی ایران است.

اگر جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهای منطقه در برابر داعش قرار نمی‌گرفت، سرنوشت دولت‌های این کشورها چگونه بود؟

امروز آمریکا تا آخرین اوکراینی می‌جنگند و پس از درخواست رئیس جمهور اوکراین برای تسریع در پیوستن به ناتو، روز گذشته به او گفتند که اکنون زمان مناسبی برای این درخواست نیست.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی